Redagowanie gazety szkolnej odbywa się w ramach edukacyjnego projektu dzienników regionalnych Polska Press Grupy – Junior Media.

 

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli. Junior Media to internetowa platforma do tworzenia gazet. To prosty system, który krok po kroku prowadzi przez proces powstawania gazety. Nasze gazety powstają na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. Gazetki stworzone na platformie Junior Media mogą być umieszczane na stronie www.juniormedia.pl. Jako e-gazety, można je drukować na szkolnej drukarce.

Celem tworzenia szkolnej gazetki jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności redakcyjnych, wyrabianie nawyku uważnego obserwowania rzeczywistości i jej komentowania, promowanie twórczości samych uczniów. W „Guziku z Pętelką”  pojawiły się m.in.: ciekawe opowiadania i teksty poetyckie stworzone przez uczniów, recenzje książek, wywiady, ciekawostki , przepisy kulinarne, krótkie teksty dziennikarskie.

 

Rok szkolny 2022/2023

 

 

 

 

AKTUALNY NUMER GAZETKI

⇐kliknij na numer

 

 

 

Na stronie – http://www.juniormedia.pl/junior-gazety

można zapoznać się z wszystkimi dotychczas wydanymi numerami naszej szkolnej gazetki… wpisując w wyszukiwarce tytuł naszej gazetki…

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!!!

Rok szkolny 2021/2022

„Zostaję w pracy dla Was.  Wy zostańcie w domu dla nas!”

 

To nowa akcja lekarzy i pielęgniarek na całym świecie. Apelują w mediach społecznościowych o pozostanie w domach. Przypominają, że to najlepszy sposób, by ograniczyć rozwój pandemii.

W ciągu najbliższych dni musimy więc pozostać w domu.

W tym czasie możemy na przykład nadrobić zaległości w czytaniu.

Podpowiadamy Wam jak zdobyć książki bez wychodzenia z domu.

Aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków (źródło: Biblioteka w Szkole).

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

OFERTY FIRM

Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon

Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.

Aktywuj usługę Empik Premium.

Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

Publio – darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Nexto

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

AUDIOBOOKI

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

W ramach swojej oferty TVP Kultura przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających.

Specjalne kolekcje dla dzieci i młodzieży na TVP Vod:

Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji.

Kolekcja „Lektury na ekranie” – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur.

Zachęcamy do skorzystania z tych propozycji

Krystyna Ogrodowicz-Sękowska i Monika Matuszewska

Na stronie –  http://www.juniormedia.pl/junior-gazety 

można zapoznać się z wszystkimi dotychczas wydanymi numerami naszej szkolnej gazetki… wpisując w wyszukiwarce tytuł naszej gazetki…

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!!!

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content