„Kącik fryzjerski” – to strona przeznaczona dla przede wszystkim dla klas fryzjerskich oraz nauczycieli zawodu.

Umieszczone tutaj zostaną przydane informacje
i wiadomości z branży fryzjerskiej.

 

Rok szkolny 2022/2023

Uczniowie klasy 2A na lekcji pracowni fryzjerskiej wykonywali fryzury inspirowane Świętami Bożego Narodzenia.

Dnia 30 listopada odbyło się szkolenie z koloryzacji w klasie IIIAT. Instruktorem była Aneta Dura z Keratin True.
Młodzież uczyła się na farbach organicznych „ORGANIC”.
Po farbowaniu używali efektywnej pielęgnacji ORGANIC-unikatowa formuła działająca w każdej warstwie włosa. Bogata w certyfikowane ekstrakty organicznych olejków.
Na koniec młode fryzjerki przeprowadziły stylizację za pomocą produktów pozbawionych w tworzywa sztuczne. Praca uczniów została uwieńczona Certyfikatami, które wręczyła pani Aneta wraz z prezentem – serum do włosów.
Dziękujemy firmie i instruktorce za przeprowadzenie interesującego szkolenia i wieloletnią współprace.
Dnia 23.11 odbył się konkurs „Wróżki, stwory i potwory” w Śremie w Zespole Szkół Politechnicznych.
Z naszej szkoły wzięło udział 9 osób czyli trzy modelki, trzy fryzjerki i trzy wizażystki. Dwie grupy z klasy III i jedna grupa z IV klasy technikum.
Przyjechały szkoły z Leszna, Jarocina, Krotoszyna, Poznania i oczywiście ze Śremu. Konkurs trwał 180 min.
Fryzjerki robiły fryzury i w tym samym czasie wizażystki wykonywały makijaż. Musiały ze sobą współpracować, a modelka musiała wykazywać cierpliwość, a zarazem być asystentką trzymając narzędzia i przybory lub podawać akcesoria potrzebne do wykonania zadania.
Dziewczyny z III klasy zdobyły I miejsce z fryzurą: „WRÓŻKA NATURY”. Jury brało pod uwagę estetyczność wykonania makijażu i fryzury, spójność makijażu z fryzurą i ubiorem, twórczą kreatywność.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za zaangażowanie w reprezentowaniu naszej szkoły w pierwszym stacjonarnym konkursie po pandemii.
Zdobywczynie I miejsca zostały nagrodzone nagrodami, które zapewne wykorzystają w swojej dalszej karierze zawodowej. Wszystkim dziewczynom życzymy dalszej motywacji do podnoszenia poprzeczek oraz sukcesów w następnych konkursach.
 
Dnia 18.11.2022 nasze modelki z klubu seniora 82 przyniosły produkty pielęgnacyjne do naszych pracowni fryzjerskich w zamian uczennice klasy 4GB wykonały prawdziwą metamorfozę Pań. Farbowanie strzyżenie i stylizacja zawsze poprawiają samopoczucie.
Dziękujemy za produkty i możliwość doskonalenie umiejętności.

Uczeń szkoli Mistrza – to największy sukces nauczyciela praktycznej nauki zawodu. Absolwenci naszej szkoły Szymon Giżycki i Samanta Nowicka z Salonu Urody Mariusz w Swarzędzu zaprezentowali przyszłym fryzjerom i fryzjerkom swoje umiejętności.
Pokaz strzyżeń barberskich przeprowadzili bardzo profesjonalnie dla klas branżowych i technikum fryzjerskiego.
Zachęcali do regularnej pracy z żywymi modelami, do kształcenia swoich umiejętności w rozpoznawaniu figur geometrycznych twarzy i dopasowywaniu do nich odpowiednich fryzur, do przestrzegania zasad BHP oraz dobrej organizacji pracy.
Zaprezentowali najnowsze produkty, które używa się w trakcie strzyżenia męskiego. Szymon i Samanta są to bardzo rzetelnymi i zdyscyplinowanymi fryzjerami.
Rozwijają się i doskonalą oraz podnoszą jakość swojej pracy.
W przyszłości sami chcą prowadzić szkolenia barberskie.

Rozpoczęła się współpraca z naszymi seniorkami.
Uczniowie z klasy IIIAT i IVPA wykonywali usługi fryzjerskie na żywych modelach. Niektórzy z nich mogli przeprowadzić koloryzację, strzyżenie damskie i modelowanie włosów i nawijanie nawijaczy. Panie są przemiłe. Motywują przyszłych fryzjerów, są cierpliwe i pomagają opanować stres, który towarzyszy uczniom w pierwszych minutach spotkania z klientkami. Mogą kształtować swoje umiejętności i rozwijać twórcze myślenie oraz swoją kreatywność.
Uczniowie korzystają z naturalnych szamponów, które otrzymałyśmy z MAROKO SKLEP – pierwszych fundatorów naszych pracowni.
Jeszcze raz dziękujemy Pani Aleksandrze Baranowskiej za pomoc i naszym kochanym paniom, które regularnie odwiedzają nasz mały szkolny salonik fryzjerski.

Dnia 27.10.2022 uczniowie klas 4 technikum brali udział w pokazie strzyżeń męskich, stylizacji zarostu i woskowania twarzy i pielęgnacji w profesjonalnym salonie barberskim The Bro ul Chwaliszewo.
Uczniowie zostali pouczeni o zasadach BHP, organizowaniu stanowiska pracy, przeprowadzeniu konsultacji z klientem, oraz rozpoznaniu indywidualnych cech anatomii i urody klienta.
Mistrz podzielił się wiedzą na temat sprzętu stosowanego w salonie barberskim.
Pokaz wykonany na bardzo wysokim poziomie z możliwością zadawania pytań.
Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i przekazanie tak cennej wiedzy.

Z cyklu WOLONTARIAT FRYZJERSKI:

Dnia 25.10. klasa III AT (gr.I) brała udział w akcji „Strzyżenie mężczyzn”.
Młodzież jako młodzi wolontariusze pomogli Siostrom Elżbietankom w Salonie fryzjerskim dla ubogich na ulicy Łąkowej 4 przeprowadzić zabiegi strzyżenia osobom w potrzebie.
Grupa fryzjerów bardzo szybko podzieliła między sobą obowiązki: była recepcjonistka, która zaopiekowała się klientami, były osoby, które zajęły się myciem włosów czyli przygotowywali klienta do strzyżenia. Były asystentki fryzjerów, które bez wielu słów wiedziały co w danym momencie potrzebuje mistrz oraz osoby, które bardzo profesjonalnie stanęły na stanowisku pracy i zajęły się strzyżeniem. Wszyscy pracowali fantastycznie.
Atmosfera była przyjazna i miła. Panowie byli bardzo zadowoleni i pełni podziwu, że tak młode osoby umiały zachować się w tak nietypowej sytuacji.
Dziękuję mojej grupie za zaangażowanie się w bezinteresowne niesienie pomocy.

Z cyklu WOLONTARIAT FRYZJERSKI:


Uczennice z klasy IB odwiedziły jadłodajnię i salon fryzjerski dla ubogich w Domu Nadziei św. Józefa – Sióstr Elżbietanek na ulicy Łąkowej.
Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek stworzyły miejsce dla ludzi, którzy są w potrzebie to znaczy pragną ciepłego odzienia i ciepłej herbaty czy kawy oraz pajdę chleba z margaryną. Mówiąc szczerze nie wiedziałyśmy, że margaryna czyni tyle dobrego.
Dziewczyny w porozumieniu z rodzicami zakupiły margarynę, kawę i nawet coś słodkiego. Pełne entuzjazmu nastolatki chciały poznać świat, który istnieje obok słynnej ulicy Półwiejskiej i Starego Browaru- współczesnego centrum handlowego i sztuki, gdzie można zrobić najlepsze zakupy w ponad 200 sklepach i poznać najnowsze marki, których nie ma nigdzie.
Dobrze zjeść jak i obcować ze sztuką i dobrym designem brać udział w licznych warsztatach, wydarzeniach i koncertach.

Siostra Małgorzata objaśniła całej grupie w jaki sposób prosperuje centrum niesienia pomocy ubogim.
W jaki sposób można zaopiekować się takimi osobami, którzy zostali często nie ze swojej winy wykluczeni ze społeczeństwa. Siostra Damiana oprowadziła młode adeptki po salonie fryzjerskim dla ubogich, Jest to małe schludne miejsce z dwoma stanowiskami i jedną myjką. Tutaj przyjeżdżają fryzjerzy z całej Polski i oferują pomoc. Pracują jako wolontariusze i czynią usługi
w dobrym celu. Nasza grupa bez zastanowienia zaoferowała niesienie pomocy.
Dziękujemy siostrom za wielkie zaangażowanie w centrum, gdzie każdy potrzebujący jest witany serdecznym słowem, uśmiechem na twarzy i gorącą herbata czy zupą oraz
przepysznym chlebem z margaryną.

Z cyklu ciekawe zajęcia…


W dniu 12.10 i 13.10.2022 młodzież ZSO pod opieką nauczyciela
w ramach zajęć z przedmiotu” Materiały fryzjerskie„ wykonywała doświadczenie poparte wcześniej zdobytą wiedzą.
Uczniowie tworzyli profil kolorystyczny swoich włosów.
Do dyspozycji były trzy rodzaje melanin: eumelanina w postaci czarnego pieprzu w ziarenkach, feomelanina w postaci ziaren kaszy jaglanej oraz trychosyderyna w postaci proszku z kurkumy.
Efekty pracy załączone na zdjęciach.

Uczniowie z klasy IAT mieli wielkie szczęście ponieważ tego samego dnia zwiedzili również wystawę polskiego plakatu w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.

Ekspozycja klasyków polskiej szkoły i wybitnych artystów kontynuujących najlepsze tradycje z lat 50 i 60 wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród młodzieży. Podziwiali plakaty filmowe, polityczne, muzyczne, turystyczne, teatralne.

Zobaczyli jeden z najdroższych plakatów w historii, czyli „Robotnicy – budowa” Wojciecha Fangora, który został sprzedany za 121 tysięcy złotych. Na ekspozycji było zaprezentowanych około 200 prac.

Uczniowie z klasy IAT odwiedzili Design Festiwal.

To ogólnopolskie wydarzenie prezentujące polskie wzornictwo przemysłowe. Tematem przewodnim był: „DOBROSTAN”.

Uczniowie podziwiali na ekspozycjach prace dyplomowe osób studiujących na Wydziale Wzornictwa, mogli również osobiście przetestować część projektów oraz pobudzać swoje zmysły.

03.10.2022 odbyło się szkolenie dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu w zakresie nowoczesnych technik koloryzacji i stylizacji włosów.
” TRENDY 2022 KOLOR I CIĘCIE” przeprowadzone przez instruktorkę Glssco Professional Viktorię Panos.
W tegorocznej koloryzacji i stylizacji zaobserwować można akcenty lat 90-tych. Subtelnie drobne refleksy tylko kilka tonów jaśniejsze od bazy, rozjaśnione o jeden lub dwa tony kosmyki włosów okalające twarz, drobne refleksy na długościach i końcach w odcieniach bardziej naturalnych. Unika się w tym roku zbyt dużego kontrastu wykorzystując techniki faceframingu w celu wzmocnienia efektu rozświetlenia twarzy. Wracają brązy we wszystkich odcieniach ciepłych i zimnych. Ciemna baza i lekko rozjaśnione końcówki, wielokolorowe ciepłe refleksy, bardziej subtelne niż balayage. Grzywka krótka i postrzępiona, podkreślenie struktury i objętości włosów kręconych. Bixie-pomiędzy bobem, a pixie-mocno postrzępiony, wielowymiarowy przód. Bob na krótko podgolonym karkiem.
Dziękujemy za wspaniałe szkolenie, które zapewne pomoże nam w przekazaniu wiedzy naszym uczniom.

Dnia 28.09.2022 po długiej przerwie (czas pandemii) odwiedziły nas nasze ukochane modelki.
Uczennice z klasy IIIAT zajęły się paniami w sposób bardzo profesjonalny. Pierwszy raz w naszej szkole pracowały z prawdziwymi klientkami.
Przygotowały stanowisko pracy i zaprosiły swoje klientki do strefy mycia, gdzie zaczęły zabieg fryzjerski.
Młode adeptki bardzo przyłożyły się i zaangażowały w pracę. Realizowały swoje zadanie krok po kroku.
Nasze klientki były bardzo zadowolone i oświadczyły, że w miarę swoich obowiązków domowych będą nasze pracownie fryzjerskie odwiedzały.

W niedzielę 18.09.2022 odbył się pokaz barberski.
Mistrzowie przedstawiali układanie fryzur w stylu Reuzell oraz nowe sposoby pracy z włosami uwydatniając
ich naturalną teksturę i ruch jednocześnie.
Pokaz był prowadzony w systemie step by step aby publiczność miała możliwość dokładnie zobaczyć technikę strzyżenia.

Rok szkolny 2021/2022

Pokaz koka z dyskretnym ażurem, który dodał stylizacji lekkości.

Pani Justyna Rohs – stylista fryzur z firmy Amazing Style.

W dniu 01.06.2022 r. klasy fryzjerskie uczestniczyły w spotkaniu z tegoroczną Mistrzynią Polski w konkurencji damskiej Panią Izabelą Bogucką.
Pani Izabela podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat zawodu fryzjera. Opowiedziała jak dotychczas pracowała i zdobyła obecny tytuł oraz możliwość startu w Mistrzostwach Świata.
Młodzież miała okazje do obejrzenia nagrodzonych prac i zadawania pytań dotyczących jej sukcesów zawodowych.

Dzisiaj DZIEŃ DZIECKA😀❤
U nas w szkole kolorowo i pokazowo….
Uczennice klasy 2b brały udział w projekcie, który miał na celu podsumowanie pracy w roku szkolnym 21/22.
Tematem było: ” Zaprojektowanie i wykonanie fryzury ślubnej lub wieczorowej oraz wykonanie rysunku technicznego fryzury i ozdoby do włosów.

Uczennice klasy 3PB wykonywały fryzury inspirując się Dniem Tęczy.

Jako podsumowanie kilku miesięcy współpracy w klasie 2BT przedstawiam kilka zdjęć, gdzie uczennice trenowały nawijanie włosów na nawijacze do trwałej ondulacji. W listopadzie podczas zajęć łączonych wykonywały manicure oraz fryzury andrzejkowe z makijażem. A ostatnie zajęcia to zabawa z formą fryzur.

Dnia 22 i 24.03. 2022 odbyły się warsztaty szkoleniowe ” Geometria brwi” w klasach IIIPB i IIIPA i IVAT. Pani Karolina Grausz przeprowadziła zajęcia gdzie podkreślała i wydobywała naturalne piękno brwi. Wyjaśniła uczniom, że sekret tkwi w szczegółach. Doskonała linia brwi, nadaje twarzy charakteru i można czuć się komfortowo niezależnie od dnia i sytuacji. Poruszyła również kwestię kształtu łuku brwi, który podkreśla urodę i dodaje oczom głębszego wyrazu. uczniowie pracowali w parach i wykonywali pod okiem eksperta geometrię brwi, gdzie następnie farbowali henną.

” W dniu 22.03.2022r. w klasie IA odbył się konkurs, którego tematami były do wyboru: Dzień Ochrony Bałtyku, Międzynarodowy Dzień Foki, Światowy Dzień Wody, Światowy Dzień Lasu.
Uczniowie wykazali się pomysłowością,kreatywnością i zaangażowaniem”.
Dnia 17.03.2022 klasa 4AT wykonała fryzury inspirowane postaciami z filmów i seriali. Młodzież pracowała w parach starając się odzwierciedlić wybrana fryzurę.
Dla porównanie pokazujemy fryzury oryginalne i wykonane na modelach.
21.02.2022 r. odbyły się zajęcia tematyczne w ramach praktyk – kreatywne farbowanie włosów. ( Kreatywność to sposób pracy, styl myślenia i działania ).
Klasa III PB wykorzystała twórcze myślenie i działanie na zajęciach praktycznych.
Poprzez pracę z odważnymi kolorami przyszłe fryzjerki wzmacniały swoją fantazję.
Grupa rozwijała nieszablonowe podejście do projektowania własnej wizji kolorystycznej, demaskowały stereotypy.
W pracy zaprezentowały niezależność i zdolności artystyczne. Są to kompetencje niezwykle przydatne
w myśleniu o własnej przyszłości zawodowej.

11.01.2022 Uczniowie z II klasy AT wykonali fryzury karnawałowe. Kierowali się kreatywnymi metodami pracy – twórczym stylem myślenia i działaniem. Wzmacniali swoją fantazję, rozwijali marzenia. Stosowali odpowiednie preparaty do zabiegów nietrwałego odkształcania włosów i formowania fryzury karnawałowej oraz przepiękne kolorowe akcesoria i ozdoby do dekoracji włosów, które tworzą jednolitą całość.

Dnia 10.11.2021 uczniowie klasy 2B wykonywali między sobą manicure, a 24.11.2021. wykonywali makijaż
oraz fryzury andrzejkowe. 🙂

Uczennice klasy 3PB na zajęciach pracowni fryzjerskiej dnia 25.11.2021r.wykonywały fryzury andrzejkowe.

Na początku listopada mieliśmy przyjemność gościć w szkole naszego absolwenta Technikum Darka , który wraz ze swoimi współpracownikami przeprowadził dla klas III i IV szkolenie fryzjerskie z zakresu konsultacji
z klientem oraz wykonania do niej strzyżenia.
Młodzież mogła konsultować z modelką fryzurę a Darek dopełnił całości i wykonał strzyżenie zgodne
z życzeniami modelki.
A oto fotorelacja z wydarzenia

Stylista fryzur, technik koloryzacji, trener młodej kadry w Polsce Jabar Charliński tym razem szkolił naszych uczniów z klasy III PB.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich poszerzyli swoją wiedzę dokonując analizy palety kolorystycznej, omawiając pigmenty wzmacniające kolor.

Zapoznali się z preparatami fryzjerskimi, które są stosowane do zabiegów zmiany koloru włosów oraz zapoznali się z zasadami organizacji stanowiska pracy fryzjera i zabezpieczeniem klienta przed zabiegiem.

Dziękujemy za poświęcony czas i fachowe przekazanie cennych wskazówek.

Uczniowie klasy III PB i III PA uczestniczyli w zajęciach praktycznych na pracowni fryzjerskiej, gdzie dobierali metody badania włosów i skóry głowy do planowanego zabiegu pielęgnacyjnego.
Badali włosy i oceniali stan skóry głowy metodą organoleptyczną i za pomocą mikrokamery, gdzie jest podłączona do monitora, na którym można zobaczyć wyraźny obraz (powiększony kilkaset razy). Uczyli się wymieniać cechy zdrowych włosów oraz nieprawidłowości na skórze głowy. Pracowali w parach, kształtowali swoje umiejętności w wypełnianiu karty klienta i karty diagnozy.
Dobierali preparaty pielęgnacyjne i organizowali stanowisko pracy do zabiegu upiększającego włosy.

12.10.2021. klasa III PA była na wycieczce w salonie barberskim, gdzie uczestniczyli w pokazie strzyżeń męskich na najwyższym poziomie.

Każdy uczeń miał możliwość na podstawie obserwacji wykonywanej pracy zadawać pytania i poszerzać swoją wiedzę.
Dziękujemy właścicielowi za piękny pokaz i cudowną atmosferę.

W dniu 04.10.2021 odbyło się w ABM HAIR ACADEMY  przy ulicy Krakowskiej 34 szkolenie w którym
uczestniczyli uczniowie z klasy 3GA.

Szkolenie miało na celu zapoznanie uczniów z nowymi technikami  strzyżenia
oraz wykorzystaniu w nich 7 reguł BLANSE .

Każdy uczestnik po wykładzie ćwiczył techniki strzyżenia przy użyciu nowych i ergonomicznych nożyczek extend.

A oto fotorelacja

 

26.09.2021. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych, które organizowała firma Keratin Polska Sp.zo.o. wyłącznego dystrybutora produktów True Keratin.

Szkolenie trwało od 9.00 do 14.30. W tym czasie młodzież intensywnie pracowała. Wykonywali prostowanie keratynowe oraz przy pomocy instruktorki uczestniczyli w zabiegach pielęgnacyjnych.

Uczniowie ukończyli szkolenie z profesjonalnego zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Uwieńczeniem doskonalenia umiejętności było wręczenie przez organizatorkę Panią Anetę Dur Certyfikatów
i zestawów produktów do pielęgnacji włosów.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

W dniu 23 września 2021r. uczniowie klasy IV AT odwiedzili THE BRO BARBERSHOP na Chwaliszewie.

Wykład na temat fryzjerstwa męskiego poprowadził Pan Sebastian, fryzurę zaprezentował Pan Wiktor.

Bardzo ważnym elementem tego pokazu było rozpoznanie indywidualnych cech anatomii urody klienta przed wykonaniem zabiegu strzyżenia włosów oraz formowania zarostu męskiego.

Uczniowie zapoznali się z zasadami organizacji stanowiska pracy do zabiegu strzyżenia oraz jak przeprowadza się dekontaminację i konserwację sprzętu użytego w zabiegu strzyżenia.

Wizyta w tym salonie poszerzyła naszą wiedzę z zakresu komunikacji interpersonalnej i form grzecznościowych we wzajemnych kontaktach z klientem oraz stosowaniu zasady słuchania klienta.

Bardzo dziękujemy za bardzo przyjemnie spędzony czas oraz za przekazanie bardzo wartościowej i cennej wiedzy. Pozdrawiamy serdecznie cały TEAM z THE BRO.

Dnia 9.09.2021uczniowie klasy IVAT wybrali się na wycieczkę do hurtowni fryzjerskiej Eurokos
na ul. 27 grudnia w Poznaniu. Celem wycieczki było zapoznanie się z nowościami fryzjerskimi
oraz trendami kolorystycznymi jesień 2021.

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content